Şampiyonlar Ligi’ni kazanmıştı! Hasan Arat ünlü teknik adamla görüştüğünü açıkladı

Beşiktaş’ta 3 Aralık’ta yapılacak Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı öncesi başkanlık için adaylığını koyan ilk isim Hasan Arat görüştüğü dünyaca ünlü bir teknik direktörü açıkladı.

“Rıza Çalımbay geldiği için hepimiz rahatladık”

Burak Yılmaz’ın ayrılığının ardından seçime kadar Beşiktaş’ın teknik direktörlük görevine getirilen Rıza Çalımbay hakkında konuşan Hasan Arat “Rıza Çalımbay, birçok kupalar kazanmıştır. 20’nin üzerinde kupa kazanmıştır. Beşiktaş’ın evladıdır. Göreve geç getirilmiştir. Hemen getirilmesi gerekiyordu. Rıza Hoca bugün görevde diye hepimiz kongreye kadar bir nebze rahatladık. Allah onun yolunu açık etsin. Ben göreve gelmeden bile mesaj attım. Biz Beşiktaşlıyız, göreve geldiğimizde Beşiktaşlı gibi hareket ederiz” dedi.

Beşiktaş için Hansi Flick ile görüştü

Teknik direktörlük pozisyonu için dünyaca ünlü isimlerle görüştüğünü açıklayan Arat “Normalde başkan adaylarının hoca adaylarıyla görüşmeleri çok normaldir. Ben de bu süre zarfında dünyanın en önemli antrenörleriyle görüşmeler yaptım. Flick’le de görüştüm. Başkalarıyla da görüştüm. Beşiktaş’ı temsilen dünyada herkesle görüşmeye muktedirsiniz. Başkan olduğunuz zaman, bir telefonun ucundadır sizin görüşmeniz. Benim hedeflerim vardır, bu hedeflerim doğrultusunda dünya çapında antrenörlerle görüşmeler yapıyorum. Ama ilk önce ben oturur Rıza Hocamla görüşürüm” ifadeleri ile görüştüğü isimlerden birini açıkladı.

Son olarak panzerleri çalıştırdı

Son olarak 2021-2023 arası 25 maçta Alman Milli Takımını çalıştıran 58 yaşındaki Hansi Flick, 10 Eylül’de görevinden alınmıştı. Flick bu 25 maçlık periyotta 1.72 puan ortalaması tutturdu.

Bayern ile dünyanın zirvesine çıktı

Flick 2019-2020 sezonunda çalışıtrdığı dünya devi Bayern Münih ile UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mutlu sona ulaşmıştı. Alman teknik direktör Bavyera ekibi ile 2 Bundesliga, 1 Almanya Kupası, 1, Almanya Süper Kupası ve 1 de UEFA Süper Kupası kazanmayı başardı.

Arat projelerini 17 Kasım’da açıklayacak

Hasan Arat sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile seçim öncesi projelerini 17 Kasım’da açıklayacağını duyurdu.

KAYNAK: AJANSSPOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir