CHP’den 3 ayrı bakanlığa Yunus Emre Göçer önergesi

Yüksel Mansur Kılınç, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın yanıtlaması istemiyle üç ayrı önerge verdi.

Kılınç, kazanın oluşumunda asli kusurlu olmasına rağmen şüpheli Mohammed Hassan Shekh Mohamud’un polis merkezinden serbest bırakılması için savcıya ve polise baskı yapılıp yapılmadığını sordu.

Motokuryeliğin “Tehlikeli Meslekler Statüsü”ne alınmaması, “Mesleki Yeterlilik Belgesi” olmadan kuryelik yaptırılması, kaçak çalıştırmanın yaygın olması, işçi güvenliği ve sağlığı eğitimlerinin eksik olması gibi sorunlarla karşı karşıya bulunduğunu vurgulayan CHP’li Kılınç, üç ayrı bakanlığa 26 soru sordu.

Kazanın meydana geldiği gün, Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün kaza görüntülerini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan yazılı dilekçe ile talep ettiğini belirten Kılınç, “Savcılık, neden kamera kayıtlarının incelenmesini beklemeden şüpheli Mohammed Hassan Shekh Mohamud’un serbest bırakılması talimatını vermiştir? “ diye sordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir