Başkan Altay ve Başkan Kavuş Kamulaştırması Biten Küçük Aymanas Caddesi’nde İncelemelerde Bulundu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Ahmet Özcan Caddesi ile Alparslan Türkeş Caddesi arasındaki bağlantıyı sağlayacak 1.2 kilometrelik Küçük Aymanas Caddesi’ndeki çalışmalarda incelemelerde bulundu. Konya’da birlikte çalışma kültürünün en iyi olduğu bir dönem yaşandığını belirten Başkan Altay, “Küçük Aymanas Caddesi’nde 161 vatandaşımızla anlaşma gerçekleştirildi. 61 milyon bütçeyle 60 bina ve 4 adet ticari dükkan toplamda 100 bağımsız bölümle ilgili işlemler tamamlanmak üzere. İnşallah yıkım süreci tamamlandıktan sonra bir an önce altyapıyı tamamlayarak bu caddenin 2024 yılı sonuna kadar tamamlanmasını hedefliyoruz. Meram’a yakışır bir cadde olacak Küçük Aymanas Caddemizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Ciddi bir bedelle kamulaştırması yapıldı. Meram’a ve Konya’ya nefes aldıracak bir caddenin inşasına başlayacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a tüm desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş kamulaştırma çalışmalarında sona gelinen Küçük Aymanas Caddesi’nde incelemelerde bulundu.

YENİ CADDELERLE ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİ NEFES ALIYOR

Konya’da şehir içi trafiğini rahatlatmak için yoğun şekilde çalıştıklarını ifade eden Başkan Altay, “Bir üst ölçek plan kapsamında caddelerimizi açıyoruz. Abdülhamid Han Caddesi’yle başladığımız süreçte şu anda Meram’da önemli caddeler açıyoruz. Necmettin Erbakan Caddesi’nin açılış süreci devam ediyor. Tren yolu etrafında Kazakistan ve Karabağ Caddelerini açtık. Alparslan Türkeş Caddesi, Gazze Caddesi ve Karaman Yolu arasında yeni açılan caddemiz Taşköprü Alt Geçidiyle birlikte kesintisiz bir ulaşım sağlayacak” diye konuştu.

“MERAM’A YAKIŞIR BİR CADDE OLACAK”

Ahmet Özcan Caddesi’yle Alparslan Türkeş Caddesi arasında 30 metre genişliğinde, 1.250 metre uzunluğunda yeni bir cadde oluşturduklarını kaydeden Başkan Altay, şöyle devam etti:

“Meram’da cadde açmamızın iki temel nedeni var. Birincisi şehir içi trafiği rahatlatırken, diğeri de imar uygulaması sonucunda ortaya çıkan yeni parsellerde yapılaşmanın önünü açabilmek. Çünkü cadde açıldıkça o bölgede hızlı bir konut ve yapılaşma oluşuyor. Böylece Meram’da büyük bir kentsel dönüşümü de gerçekleştirmiş oluyoruz. 161 vatandaşımızla anlaşma gerçekleştirildi. 61 milyon bütçeyle 60 bina ve 4 adet ticari dükkan toplamda 100 bağımsız bölümle ilgili işlemler tamamlanmak üzere. Bugün son kalan binalardan birisini Meram Belediye Başkanımızla birlikte yıkıyoruz. İnşallah yıkım süreci tamamlandıktan sonra bir an önce altyapıyı tamamlayarak bu caddenin 2024 yılı sonuna kadar tamamlanmasını hedefliyoruz. Konya’da birlikte çalışma kültürünün en iyi olduğu bir dönem yaşanıyor. Burada maddi kısmı Büyükşehir Belediyemiz, saha çalışmalarını Meram Belediyemiz gerçekleştirdi. Altyapı çalışmalarını da birlikte yürütüyoruz. Bisiklet yoluyla, yaya yoluyla Meram’a yakışır bir cadde olacak Küçük Aymanas Caddemizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.”

BAŞKAN KAVUŞ BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR ETTİ

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da Konya’nın ve Meram’ın eski caddelerinden biri olan Küçük Aymanas Caddesi’nin kentsel dönüşüm bölgelerinden olduğunu belirterek, “Bir taraftan kooperatifler devam ederken bir taraftan da Ahmet Özcan ve Çeçenistan caddelerine paralel olan Seydişehir-Antalya Çevre Yolu’nu bağlayacak büyük bir caddenin yapımını sürdürüyoruz. Ciddi bir bedelle kamulaştırması yapıldı. Meram’a ve Konya’ya nefes aldıracak bir caddenin inşasına başlayacağız. Bugün son binanın yıkım işleri gerçekleştirildikten sonra KOSKİ ve Fen İşleri alt yapıya girecek. Ahmet Özcan Caddesi içindeki Zafer Okulu’ndan başlayıp Alparslan Türkeş Caddesi’ni geçer geçmez Fen Lisesi’nin oraya kadar olan hattı tamamlamış ve hizmete açmış olacağız. Böylelikle Gazze Caddesi, demir yolunun kenarında paralel devam eden caddeler ve Karaman Caddesi ile Ahmet Özcan ile Seydişehir-Antalya Çevre Yolu’nu dikine bölen dördüncü caddeyi açarak bağlantı yoluyla beraber tüm trafiği rahatlatmış olacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a tüm desteklerinden dolayı belediyem ve ilçem adına çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir