Analist Açıkladı: Ripple Yeni ATH’ı İçin Ne Kadar Bekleyecek?

Kripto analisti EGRAG, Ripple (XRP)’nin önceki zirvelerine ilişkin tarihsel verilerden yola çıkarak tahmin yapıyor. Analist, XRP’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması için beş yıl daha gerekeceğini söylüyor.

XRP bir sonraki finansal devrime öncülük edecek!”

Kripto analisti EGRAG bunu yakın tarihli bir analizde ortaya koydu. Ayrıca analist, Ripple yatırımcılarının XRP varlıklarının değerinde önemli bir artışa tanık olmadan önce uzun bir süre sabırlı olmaları gerektiğini söylüyor. Analist, bazılarının yaklaşan finansal kriz olarak öngördüğü durumdan önceki yıllarda XRP’nin karşılaşabileceği olası senaryoları inceliyor.

EGRAG’ın analizindeki temel öncüllerden biri, yaklaşan finansal krizin 2008 küresel ekonomik kargaşasının ölçeğini aşacağı inancı. Bu önemli olay Satoshi Nakamoto’nun, lider kripto para Bitcoin’i (BTC) yaratmasında önemli bir rol oynadı. Bununla birlikte, mevcut dijital dönüşüm çağında, EGRAG, Ripple (XRP)’nin dijital parasal üstünlük mantosunu talep etmek için önde gelen yarışmacı olarak ortaya çıktığını vurguluyor. Bu inanç, XRP’nin olağanüstü hızı, verimliliği ve maliyet etkinliği gibi ayırt edici özelliklerinden kaynaklanıyor. EGRAG’a göre, bu özellikler XRP’ye finansal ortamı dönüştürmede önemli bir güç olarak konum sağlıyor.

Ripple yatırımcılarının sabırlı olması gerekiyor

XRP’nin finans sektöründe devrim yaratma potansiyeli yadsınamaz. Bununla birlikte, EGRAG’ın analizi bu dönüşümü gerçekleştirme yolunun başlangıçta öngörülenden daha fazla zaman gerektirebileceğini gösteriyor. Bu açıklama çok önemli bir gözlemden kaynaklanıyor. Analiste XRP’nin fiyat dalgalanmalarını bir önceki döngüyle karşılaştırıyor. Sonuç olarak bu süre, önceki döngünün 3,16 katına karşılık gelen bir modele bağlı görünüyor.

XRP Haftalık Grafik. Kaynak: EGRAG

EGRAG, bağlam için tarihsel Ripple (XRP) zirvelerini ve bunları ayıran aralıkları karşılaştırıyor. Analist, 2013 zirvesinin 2018 zirvesi ile aynı hizada olduğunu söylüyor. Ayrıca, 2014 zirvesinin ise 2021 zirvesine karşılık geldiğini vurguluyor. Analist, bu 3,16 faktörünü devam eden döngüye uygulayarak, mevcut döngünün 2014 zirvesinden itibaren 2.632 günü kapsadığı sonucuna varıyor. Bu sonuca, 3,16’yı 2014 zirvesi ile bu döngünün sonu arasındaki 833 gün ile çarparak ulaşıyor.

Pratik anlamda, Ripple meraklılarının ve yatırımcılarının yeni bir ATH’den önce daha uzun süre beklemeleri gerekiyor. Analistin projeksiyonu, XRP piyasasının beklenen ralliye başlamadan önce uzun süreli bir konsolidasyon aşaması yaşayacağını gösteriyor. Ancak analist bu ralli için belirli fiyat hedefleri vermiyor. Bu arada, XRP son 24 saatte %0,83 düşüşle 0,5091 dolardan işlem görüyor. Bu arada analist, XRP’nin kısa vadede, 1,4 dolara yükseleceğini öngörüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir