HÜDA PAR Genel Başkanı’na canlı yayında açık açık soruldu: Hizbullah terör örgütü mü?

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, dün Cumhur İttifakı’na katılması beklenen HÜDA PAR’ı ziyaret etti. Görüşme sonrası konuşan Kurtulmuş, “Bizi ortak bir noktaya getiren ilkelerimizdir. Görüşmelerimizi bugün devam ettirdik, netleştirdiğinde bu işin şekli nasıl olacağı sizlerle paylaşılacaktır.” ifadelerini kullandı. HÜDA PAR Genel Başkanı Zekariya Yapıcıoğlu ise, “Parlamento seçimlerine birlikte girme konusunda anlaşmaya vardık. Bunun nasıl olacağını belirleyeceğiz.” dedi.

Parti programında yer aldığı öne sürülen ifadeler nedeniyle eleştirilerin hedefinde olan HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, dün akşam HaberTürk’te Mehmet Akif Ersoy’un konuğu oldu. Yapıcıoğlu, sunucunun “Hizbullah terör örgütü mü?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“SÖYLEDİKLERİ ŞEYLER BİZİM PARTİ PROGRAMIMIZDA YOK”

Yapıcıoğlu, “Parti programında bizi memleketi bölmekle suçları bölmeye getiren doğru hangi cümle anlamakta zorluk çekiyoruz. Kürtler ve Türkler kardeşçe yaşadılar. Çanakkale’de, Yemen’de yan yana şehit düştüler. Kardeşliğe zarar veren şeyler, yapılan bazı yanlış uygulamalar tekrar edilmemeli. Kardeşliğin bir hukuku var. Eğer bu bölücülükle ben bir şey demiyorum. Bunları söyleyen birisini bölücülükle itham ederseniz. Geçen gün bir TV programında bir partinin genel başkan yardımcısı, güya bizim parti programımızdan pasajlar okuyor. Parti programını yazan kişilerden biri benim. Hatta en son redaksiyonunu ben yaptım. Söyledikleri şey bizim parti programımızda yok. FETÖ’cü atığı bir zat tweet atmış, parti genel başkan yardımcısı oradan okuyor. Şunu net bir şekilde görüyoruz; 10 yıldan fazla siyasi hayatımız devam ediyor. 5 seçime katıldık, 2 kez referandum geçirdik. Bu HÜDA PAR’dan ziyade, AK Parti ve Cumhur İttifakı bileşenleri ürkütmek, bunun gerçekleşmemesi için yapıyorlar.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir