Dries Mertens: Sanırım bu sezon son sezonum olacak

Galatasaraylı futbolcu Dries Mertens, Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki maç öncesi geleceğine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Mertens, “36 yaşındayım, bu sene 37 olacağım ama kafa olarak 25 hissediyorum. Sanırım bu sezon son sezonum olacak” dedi.

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında yarın deplasmanda Olimpija Ljubljana’ya konuk olacak.

Maç öncesi sarı kırmızılı futbolcu Dries Mertens, teknik direktör Okan Buruk ile düzenlenen basın toplantısında geleceğine dair önem açıklamalarda bulundu.

Mertens, “Sadece söylemek istediğim, biz buradayız ve odaklandık. Zor bir maç olacak. İyi bir takımları var. Nasıl oynadıklarını gördük. Zor bir oyun olacak ama biz kendimize güveniyoruz. Her şey başlıyor. Mücadele başlıyor. Şampiyonlar Ligi’ne gitmek istiyoruz. Bize kalmış bir şey artık” şeklinde konuştu.

Haftada 2 maç oynamaya alışkın olduğunu belirten Mertens, “36 yaşındayım, 37 olacağım bu sene, 25 hissediyorum ama kafa olarak. Sanırım bu sezon son sezonum olacak. Bilmiyorum, farklı şeyleri de denemek istiyorum. Ama hala her gün keyif alıyorum. Haftada iki gün oynamaya da alışkınım. Haftada tek gün oynamak garip gelmişti. Ben buna alışık değildim. Napoli’de hep sezonda haftada 2 maçımız oluyordu. Tekrardan buna girmek istiyorum” diyerek sözlerini noktaladı. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir